Панядзелак, 14 Лістапад 2016 09:56

У в.Заброддзе Вілейскага раёна прайшлі мерапрыемствы, прысвечаныя дню памяці Першай сусветнай вайны

12 лістапада 2016 года благачынны цэркваў Вілейскай акругі іераманах Аляксандр (Шмырко), клірыкі і хор храма прападобнай Марыі Егіпецкай г.Вілейка прынялі ўдзел у мерапрыемствах, прысвечаных дням памяці Першай сусветнай вайны, Дню пагаднення і згоды, які адзначаецца 11 лістапада.

На ваенных могілках каля в.Заброддзе Вилейскага раёну была адслужана памінальная ліція па загінуўшых ваярах. Пасля гэтага іераманах Аляксандр (Шмырко) прыняў удзел у хросным ходзе ад месца спачынку ваяроў да Барыса-Глебскай капліцы.

У гэты ж дзень у ДУА «Сярэдняя школа №3» г.Вілейкі іераманах Аляксандр (Шмырко) прыняў удзел у мерапрыемствах, прысвечаных адкрыццю класа-музея настаўніка і паэта Івана Іосіфавіча Лашуткі.

Прачытана 1459 разоў Последнее изменение Панядзелак, 14 Лістапад 2016 10:01

Рэкамендуем

© 2018 Афіцыйны сайт Маладзечанскай епархіі. Усе правы абаронены.
Беларуская Праваслаўная Царква. Мінская Мітраполія
Пры перадрукоўцы матэрыялаў спасылка на molod-eparchy.by абавязковая